Jdi na obsah Jdi na menu
 


KRONIKY SEVERU
(Autor: Ondra)

Dlouhých 15 let vládne severním říším krutý král Horius III., který válčí se zbytkem světa Algenoru. Král byl podle dávných zvěstí upírem a po své smrti má severní říše ovládnout temnota.

Stalo se tak 3. dne 5. letního ........ večer. Král byl zavražděn svým synem. V tomtéž okamžiku se nad zámkem otevřela apokaliptycká brána démonů a zkáza vstoupila na tento svět. Stovky a tisíce démonů spadly z oblohy a ovládly celou zem. Jen několik statečných hrdinů jako byl náčelník Gem .............. nebo rytíř věků Balador Světlý ostatní zahynuli nebo byli na mučidlech předěláni na smrtící démonické Rytíře smrti, zkázy a nejkrutějšího Rytíře děsu, který svým zjevem dokázasl zabíjet a byl odhodlán Gema a Baladora zabít a proměnit je v nejděsivější a nejohavnější stvoření jaká kdy existovala. Toť říká minulost.

V současnosti se Gem a Balador snažili prosekat si cestu ke kruhu osvícení, kde, podle legendy, mají dostat takové zbraně, aby mohli porazit temné rytíře. Zrovna se v úzkém tunelu bili s tlupou skřetů. Gem se oháněl obří sekerou, Balador magickou a hodně těžkou palicí a tunel se barvil skřetí krví. V tom se Gemova sekera rozlomila a on tak musel bojovat holýma rukama, což uměl na výbornou. Baladora žádná taková nehoda nepostihla, a proto také pobil většinu nepřátel sám.
"Co se stalo ?" zeptal se sám sebe Gem.
"Asi už budeme u cíle." řekl Balador velice vážným hlasem.
A Gem se zeptal : "Proč probůh ? Protože nemám zbraň?"
"Ne" odpověděl Balador velice divným hlasem, jakým nikdy předtím nemluvil "otoč se a bojuj jak nejlépe dokážeš".
Gem se otočil a uviděl Kostlivcovce, jednu z nejsilnějších bytostí světa.

Kostlivcovec se zastavil. Kostlivcovec vyndal palcát s Mrazivým jádrem a zjevně se rozhodl, že Gema zatluče do země. Gem v poslední chvíli uhnul a dobře udělal, protože Balador seslal ohnivé kouzlo, které Kostlivcovcovi roztavilo ruku a část hlavy, navíc Mrazivé jádro pos obě zanechalo velkou, mrazivou a kluzkou prohlubeň. Gem sebral skřetí meč a švihl jím po Kostlivcovcově hlavě. .......... Kostlivcovec s ledovým závanem zmizel.

Oba hrdinové pokračovali tunelem až k oltáři ned nímž se vznášely dvě přízračné zbraně. Oba je chtěli vzít a před tím, než po nich natáhli ruku ozval se rachot a ze země se vynořil druhý oltář a nad ním stejně přízračné zbraně.
(Gůstr) zařval : "Sakra, který zbraně si máme vzít?!".
Balador nereagoval, jen tiše pronesl :"To teď není důležité.".
"Nejdřív najdi svou cestu, tam je cíl tvůj vysněný", přečetl z nápisu na stěně, nic nechápal. Poté přečetl podpis autora.
Po přečtení se zděsil a vykřikl : " Podpis je Balador Světlý, takže jsem to psal já ! Ale kdy probůh ? Moment, to mi něco připomělo. Otec mi říkával, že mám osud v jeskyni".
"Osud !", vykřikl Gem, "tahle místnost je ve tvaru O. Když se podíváš na strop, uvidíš hada ve tvaru S, do U jsou tu dlaždice a D mají symbolizovat ty oltáře - jsou dva".
"Nemáš pravdu Geme. Co tvůj osud musí tu být ještě Y, protože jsme tu dva a naše osudy rozhodne to, jaký oltář zvolíme".
"Je to tenhle", řekl Gem, ale ihned si odpověděl: "Sice na něm je Y, ale určitě je to lest.".
Když domluvil, přešel k druhému oltáři a vyzvyl Baladora ať zahodí svou palici a vezme si obouruční, nádherně zdobený meč a Gem že si vezme tu druhou zbraň - dlouhou cedrovou, magii vzyařující hůl.
"Tak tedy ano" řekl Balador a sáhl po meči. Uchopuje rukojeť a meč se mu zhmotňuje v ruce, stejně jako Gemovi hůl. Oltáře se zhroutily a naši hrdinové uzřeli východ na denní světlo potak dlouhé době. Radost ze světla však zkazily tři stíny temných rytířů. Rytíř smrti se pousmál a pobaveně pronesl : "Našli zbraně, našli ? Bylo to taky to poslední, co jste kdy našli.".Tím vyprovokoval Gema tak, že se rozmáchl svou holí tak, že urazil rytíři zkázy hlavu. Poté se strhl lítý boj. Jiskry létaly všude. Rytíř děsu bojoval s Gemem. Rytíř smrti byl velice slabý a Gem ho doslova usmažil kouzlem ze své hole a ani nevěděl jak ho vyvolal. Zato Balador byl velice oslaben tím, že viděl pravou tvář rytíře děsu. Gem přiskočil na pomoc a tentokrát úmyslně. Nejdříve se nestalo nic, poté si všiml, že pomalu hoří. Vzplál. Zemřel. Uhořel. "Konečně", vydechl Gem. "Světlo ! Osvobodili jsme Agenor ! Baladore jsme volní !! Teď založíme království a vyženeme démony z tohoto světa. Ať vládne světo !.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář